Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Soru-1) Firma bilgilerimin girişini/güncellemesini nasıl yapabilirim?
Cevap : http://uye.otsoticaret.net adresinden firmanıza ait kullanıcı ıd ve şifre ile giriş yapıp bilgilerinizin girişini veya güncellemesini yapabilirsiniz.

Soru-2) Firmamıza ait şifreyi değiştirmek istiyoruz.Bunu nasıl gerçekleştirebiliriz?
Cevap : http://uye.otsoticaret.net adresinden firmanıza ait kullanıcı ıd ve şifre ile girişinizi yapıp şifre değiştir butonunu kullanarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Soru-3) Firmamızı portal içinde ön plana çıkarabilmek için hangi uygulamaları kullanabiliriz?
Cevap : Öncelikle firmanızın gerekli tüm iletişim bilgilerinin girişini yaptıktan sonra firma açıklama metni bölümüne detaylı açıklamalarda bulununuz,ayrıca varsa logonuzu ve firmaya ait ürünlerin kaliteli görselleri portala yüklemeniz , firmanızı tanımlayabilecek ilişkili anahtar kelimelerin fazlalığı firmanızı portal içinde ön plana çıkaracaktır.

Soru-4) Firmamızı harita üzerinde nasıl işaretleyebiliriz?
Cevap : Firmanızın bulunduğu noktayı harita üzerinde belirledikten sonra kırmızı imgeyi tutup o noktaya sürükleyip bırakmanız yeterli olacaktır.

Soru-5) Firmamıza gönderilen e-mailleri nasıl takip edebiliriz?
Cevap : http://uye.otsoticaret.net adresinden kullanıcı ıd ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ''mesajlar'' butonunu kullanarak size gönderilen e-mailleri okuyabilirsiniz.

Soru-6) Firmamıza ait ürünlerin bilgilerini ve görsellerini nasıl yükleyebiliriz?
Cevap : http://uye.otsoticaret.net adresinden kullanıcı ıd ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ''ürünler'' butonunu tıklayarak ürün sektör kategorisi ve ürün alt sektör kategorisini girebilir ve ürün ile ilgili mevcut tüm istenilen bilgilerin girişini yaptıktan sonra bilgisayarınızın masaüstündeki görselini dosya seç butonunu tıkladıktan sonra resim yükle komutunu kullanarak yükleyebilirsiniz.

Soru-7) Ürün yönetim panelinden firmamıza ait ürün ile ilgili tüm bilgileri girmek istemiyoruz. (Örn: Model,Stok Durumu,KDV. gibi...) Bu durumda ne yapabiliriz?
Cevap : Firmanıza ait ürünlerin bilgilerinin tamamını girme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.Sadece ürün sektör kategorisi ve ürün alt sektör kategorisini seçtikten sonra doldurduğunuz bilgiler portalda görünecektir.

Soru-8) Portala yüklemek istediğimiz firma logomuz nasıl olmalıdır?
Cevap : Yüklenecek olan logo görselinin dosya formatı .jpg, .png, .gif olmalıdır. Maksimum dosya boyutu 1 Mb. olmalıdır. 200px. X 100px. ölçülerinden büyük olan logo görselleri otomatik olarak boyutlandırılacaktır.